Як в Костопільській громаді оптимізують мережу сільських шкіл

Дата: 09.07.2025 15:57
Кількість переглядів: 228

Фото без опису

Розпочалося громадське обговорення питань, пов’язаних з оптимізацією мережі закладів загальної середньої освіти, зокрема, у селах. Цей процес є частиною державної освітньої реформи та передбачає поступову зміну статусу деяких закладів освіти.

Зокрема, деякі ліцеї планують понизити в ступені до гімназій, окремі школи – у початкові навчальні заклади або філії опорних шкіл. Усі сільські школи громади, які зараз мають старші класи, у 2026 році припинять набір до 10 класу.

Після закінчення 9 класів (базової середньої освіти) учні матимуть змогу:

  • продовжити навчання в одному з академічних ліцеїв громади (їх передбачено два);
  • або вступати до професійного чи фахового коледжу, щоб одночасно здобувати повну загальну середню освіту та професійну підготовку.

У межах проведення громадського обговорення про реорганізацію шкіл мешканці сіл можуть:

  • насилати письмові пропозиції поштою за адресою: 35000 Костопіль, вул..Незалежності, 7 або на електронну адресу управління освіти: osvita_kostotg@ukr.net  
  • залишити свої звернення та пропозиції у скриньках, розміщених у старостинських округах.

Громадське обговорення цього питання триватиме до 15 червня 2026 року. Пропозиції, надані після встановленого терміну, розглядати не будуть.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано