Костопіль ділиться досвідом з енергозбереження

Костопільська громада продовжує демонструвати практичні результати у сфері енергозбереження та ділитися власним досвідом з іншими. 2 квітня Костопіль відвідали представники ГО «Екоклуб» разом із делегаціями громад зі всієї України, щоб ознайомитися з реалізованими рішеннями.
«Ми не лише впроваджуємо зміни, а й стаємо прикладом для інших: системний підхід, поєднання різних інструментів і реальні результати роблять громаду однією з тих, хто формує нову культуру енергозбереження на місцевому рівні. На цьому зупинятися не збираємось. На найближчій сесії презентуємо нову програму, яка допоможе нашим ОСББ бути ще більш енергонезалежними та розвивати відновлювальні джерела енергії. Зокрема, це "ГрінДім Костопіль"», - зазначає заступник міського голови Юрій Кузнюк.
Одним із прикладів є Костопільська лікарня. Тут впровадили комплекс енергоефективних заходів: встановили тепловий насос, модернізували та повністю замінили мережу гарячого водопостачання. У результаті лише за 2025 рік вдалося зекономити близько 320 тисяч гривень.
Також шість ОСББ Костополя беруть участь у програмі «Енергодім». Це 293 квартири загальною площею понад 11 тис. кв. м. Міська рада підтримує такі ініціативи фінансово, з бюджету компенсують 10% вартості впроваджених заходів. Обсяг підтримки зростає: якщо у 2022 році спрямували трохи більше 300 тисяч гривень, то у 2025 році вже понад 2,6 мільйона.
У межах візиту делегація відвідала ОСББ «Наша оселя-Грушевського 33», «Аптечний» та «Галицьке-2».
Цього дня також ділилися досвідом використання коштів із Револьверного фонду Асоціації «Енергоефективні міста України». Це механізм безвідсоткової поворотної фінансової допомоги для впровадження енергоефективних заходів в ОСББ. Наразі фонд налічує близько мільйона гривень і дозволяє оперативно підтримувати подібні ініціативи. За час його існування ОСББ використали 2,1 млн грн на утеплення фасадів, заміну вікон, ремонт покрівель, встановлення ІТП тощо.
Прикладом стала робота ОСББ «Рівненська, 8», яке два роки поспіль користувалося коштами фонду. Ще один приклад — ОСББ «Фабрична, 3», де завдяки фонду оперативно відремонтували дах після стихійного лиха.



