Костопільська громада зустріне полеглого воїна Ярослава Гаврилюка

Дата: 27.05.2026 16:18
Кількість переглядів: 12

Фото без опису



У четвер, 28 травня, захисник з Костопільської громади Ярослав Гаврилюк повертається додому на щиті.

Ярослав народився 11 березня 1984 року в Костополі, навчався у школах №2 та №8. Строкову службу проходив матросом у морській частині Державної прикордонної служби. Звільнившись, працював на різних підприємствах Костополя, зрештою, поїхав на заробітки за кордон. Там його застала звістка про початок повномасштабного вторгнення. Ярослав закінчив свою роботу, у травні 2022-го повернувся в Україну й одразу пішов до військкомату.

На службу його одразу не взяли. Повістка прийшла через кілька місяців, у серпні. Пройшов навчання й потрапив у роту матеріально-технічного забезпечення навчального центру. Одночасно пройшов навчання за кількома військовими спеціальностями. Найбільше Ярославу подобалося працювати з дронами, тож коли у жовтні 2024 року його перевели у 68-му окрему єгерську бригаду й перекинули на Покровськ, одразу потрапив у роту розвідки.

За час служби у Покровську отримав відзнаку «Хрест Воїна–Єгеря» I ступеня. Пізніше Ярослава Гаврилюка призначили командиром 2 відділення взводу спостереження розвідувальної роти й присвоїли звання молодшого сержанта. У березні 2026 його бригаду відвели у тил на перепочинок, Ярослав отримав відпустку і приїхав додому. Одразу після Великодня вирушив на Сумщину.

«Зв'язок з чоловіком був практично постійно, ми щодня спілкувалися. Він мене попереджав, коли не буде зв'язку, аби не хвилювалась. Коли я написала йому повідомлення 21 травня, воно не було доставлене. Я писала знову і знову, та зв’язку не було. Тоді написала його побратимові. Невдовзі він сам зателефонував і повідомив невтішну новину: мій чоловік загинув. Для мене чоловік був не лише воїном, він був моєю опорою, найкращим батьком для наших дітей і людиною, яку ми безмежно любимо. Його любили друзі, поважали побратими й прислухалися до його думки. Він захищав не тільки країну — він захищав нас, наше життя, наше майбутнє», - розповіла Ольга Гаврилюк, дружина загиблого.


У нашого захисника залишилися двоє неповнолітніх дітей, дружина, батько, сестра та брат.

У четвер, 28 травня:

08:00 — траурний кортеж заїде в Костопіль і рухатиметься вулицями Рівненська – Нова – Коперника – Бурова – Складова – Дерев’яна – провулок Фабричний
11:30 — літія в рідній домівці
12:00 — чин похорону у храмі Петра і Павла.

Після завершення богослужіння процесія вирушить пішою ходою до майдану Т. Г. Шевченка, де відбудеться прощання з полеглим захисником.

Поховають воїна на «Новому» кладовищі у Костополі.

Вічна пам'ять


« повернутися

Код для вставки на сайт

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано